Tengen Bilişim Teknolojileri

Yenilikçi Çözümler

[javascript protected email address]

Pat-i

Pat-i, Pati; Hukuk büroları için hazırlanmış bir Kurumsal Kaynak Planlaması projesidir. Finans, Marka/Patent/Endüstriyel Tasarım (İtiraz takibi dahil) Dosya Yöneticisi, Görev Yöneticisi, Müşteri ilişkileri Yönetimi modüllerini içermektedir.

Finans modülü; basit tasarlanmıstır ve yerli bir yazılım ile bütünlesiktir.Türk Fikri Haklar sektörüne özel hazırlanmıs hizmet kodlarını ve mevzuata uygun maliyetlerin tamamını içerir.

  • Dosya Yöneticisi; esnek tasarımı ile Fikri Haklar sektörü süreçlerine uygun tasarlanmıştır fakat diger hukuk bürolarının kullanımı için rahatlıkla güncellenebilir.
  • CRM sistemi; çagrı merkezi gibi yeni projelerin bütünlestirilecegi sekilde tasarlanmıstır, Fikri Haklar sektörüne özel olarak gelistirilmistir.

Görev Yöneticisi bir çok fonksiyonu ile yenidir;

  • Gelen ve giden tüm evrakları (e-postlar dahil) aynı veritabanında tutarak bütünlestirilmesi kolay bir yapıda tasarlanmıstır.
  • Arsiv olanakları var olan bir çok sistemden daha gelismistir.
  • Yetkili Kullanıcıların sistemdeki tüm evrakları ve iletileri izleyebilmesi ile yüksek güvenlik ihtiyaçlarına cevap verir.
  • Yerli olmayan ve çok yüksek maliyetli sistemlerin yerini alabilecek kapasitede, yüksek performans ve yüksek bulunurlukla çalısabilecektir.

Aşağıdaki alt sistemlerden oluşur:

Pat-i CRM

Pat-i CRM, Temel CRM işlevlerinin gerçekleştirilebildiği alt sistemdir. Tüm müşteri kayıtları ve iletişim bilgileri bu kısımdan yönetilir. Görüşme, ziyaret, teklif gibi müşterilere ilişkin faaliyetlerin bilgi ve detayları kayıt altına alınabilir. Fırsat kayıt ve takibi gerçekleştirilebilir. Bildirilen şikayetlerin kayıt ve yönetimi yine bu alt sistem üzerinden gerçekleştirilebilir.

Sertifika hizmet sağlayıcıları açık anahtar altyapısının temel yapıtaşı olup; elektronik ödemeleri yapan ya da gönderen veya diğer temasları gerçekleştiren tarafların kimliklerini onaylayan noter benzeri kuruluşlardır.

Pat-i Görev Yöneticisi

Kurum dışından gelen ve kurum dışına gönderilen her türlü evrağın kayıt altına alındığı ve dijital ortamda denetim, dağıtım ve takibinin gerçekleştirilebildiği alt sistemdir. Gerektiğinde barkod yazıcı entegrasyonu sağlanabilir. E-posta ve faks sunucuları ile entegre çalışır. Bu şekilde otomatik olarak kurum dışından gelen tüm e-posta ve faksların yönetimini sağlarken kurum dışına sistem üzerinden e-posta ve faks gönderimine olanak sağlar. Kurum dışına gönderilecek evrakları gönderim öncesi yetkili kullanıcıların denetimine sokabilir. Posta veya kargo yolu ile gelen evrakların taranarak sisteme dahil edilmesi için bir tarama yazılımı içerir. Evraklar üzerinden görev kayıtları oluşturulabilir, tanımlanacak sürelerde görev kayıtları için hatırlatmalar gönderilebilir.

Pat-i Finans

Basit tasarlanmıştır. Fikri haklar sektörüne özel hazırlanmış hizmet kalem ve maliyetlerini içerir. LOGO muhasebe programı ile bütünleşik çalışabilir. Otomatik döviz kuru çekimi ve çevrimi yapılabilir. Yurtdışı işlemler için gerektiğinde otomatik debit dosyaları oluşturulabilir.

Pat-i Dosya İzleme

Fikri haklar sektörüne özel, marka, patent ve tasarım başvuru, itiraz ve araştırma dosyalarının kayıt, güncelleme, takip ve raporlamasına olanak sağlar. Mevzuatta belirtilmiş tarihlerde alarmlar ve hatırlatma e-postaları oluşturur. Dosyalar üzerinde gerçekleştirilen işlemlerin finans ve görev yöneticisi alt sistemleri ile entegre bir şekilde kayıt edilmesini, takibini ve tarihe göre görüntülenmesini sağlar. Dosyalar üzerindeki tüm bilgi giriş ve güncellemelerinin takibi ve raporlaması mümkündür.

 geri